Eesti karikasarjas viis 1/16 finaali kohtumine meid vastamisi Pärnu FC Metropool meeskonnaga.

Alustasime kümnekesi

Mitmete kokkusattumuste tahtel sõitsime me pärnusse kümne mängijaga, mis tähendas seda, et tuli mängida üks mees vähemuses. Oli oodata väga rasket mängu ning selle me ka saime. Alguses oli keeruline vastaste pressi alt välja tulla, kuid mida minutid edasi, seda enesekindlamaks meie mängijad muutusid ning üllatavalt olime hoopis meie need, kes hakkasid ridamisi võimalusi tekitama. Üsna pea pea saigi Rasmus Sinivee hea söödu, mängis ennast heale positsioonile ning saatis palli võrku. Paraku aga juba järgmisel rünnakul said vastased nurgalöögi, millele järgnenud olukorrast sündis viigivärav, 1:1. Edasi läks mäng pigem meie domineerimisel ning suutsime tekitada veel mitmeid võimalusi, kuid kahjuks jäi realiseerimisest vajaka. Poolaja lõpus saime aga jätkata 11-mängijaga, sest Andrei Antonov jõudis kohale ning see muutis olukorra meie jaoks tunduvalt meeldivamaks.

Teise poolaja thriller ja lisaaeg

Üllatuslikult ei suutnud me kohe teise poolaja algusest oma mängu käima saada ning võõrustajad olid hoopis need, kes suutsid rohkem teravusi tekitada, õnneks oli meie kaitseliin valvel ning väravavaht tasemel. Poolaja keskel viis pärast head triblingut Igor Ivanov meid 2:1 juhtima ning hetkeks kadus meilt pinge, kuid ühel hetkel kaotasime täiesti oma mängu ning distsipliini, mida vastane väga osavalt ära kasutas, hakates meid päris korralikult suruma. Vaatamata väsimusele suutsime korralikult mängida, kui ühtäkki kohtunik otsustas pealtnäha süütust olukorrast vastastele penalti määrata, mis ka realiseeriti. Seega kümme minutit enne poolaja lõppu oli seis 2:2 ning sellisel seisul normaalaeg ka lõppes, mis tähendas lisaaega!

Lisaajal olid juba mõlemad meeskonnad endast väljakule väga palju jätnud ning mängiti kohati ettevaatlikult, et mitte saatuslikku viga sisse lasta. Kahjuks aga tekkis vastastel kontrarünnak, kui kaotasime vastaste väljakupoolel palli, järgnes pikk pall meie kaitseliini seljataha, kus vastaste ründaja palli jooksu peale sai ning üks-ühele olukorra kindlalt realiseeris, meie olukord muutus veelgi keerulisemaks. Lisaaja esimesel poolel rohkem väravaid ei löödud ning teisele 15-minutilisele poolele läksime vastu 3:2 kaotusseisus. Kõik mängijad teadsid, mis on mängus ning lülitasime järgmise käigu sisse, mängisime agressiivselt ning otsisime aktiivselt võimalusi viigistamiseks. Loetud minutid enne mängu lõppu sai Rasmus hea tsenderduse kasti, kus vastane ta maha tõmbas, penalt! Otsustaval hetkel realiseeris Vaagn Arutjunjan selle. Niigi närvilise mängi tipuks suutsid vastased veel teenida 2 punast kaarti ning sellega kõik piirdus. Lisaaeg seega 3:3 seisul lõppeski ning võitja tuli välja selgitada penaltidega. Õnn oli meie poolt ning tänu Nikolai Pulkkineni kahele suurepärasele tõrjele suutsime võtta penaltiseerias 3-1 võidu. Meie poolt realiseerisid Margo Parkala, Vaagn Arutjunjan ning Silver Aleks Kelder. Super võit ning fantastilised emotsioonid !