Laupäeva õhtul läks Ararat TTÜ vastamisi Esiliiga B liidrite hulka kuuluva Sillamäe Kalevi duubelmeeskonnaga. Sillamäel on tugev ja hästi komplekteeritud meeskond, kus tihtipeale mängivad ka esindusmeeskonnas vähem mänguminuteid teenivad mängumehed. Selleks mänguks Valmistusime erilise hoolega, sest viimased mängud on möödunud raskelt ning meeskond vajas uut hingamist ja lisaks ka punkte, et liigatabeli tipus konkureerida.

Kohtumine algas hea tempoga, nagu oodata oli. Kumbki meeskond vastasele ruumi ei andnud ning mängiti väga agressiivselt ja võitluslikult. Peagi saabusid ka esimesed reaalsed väravavõimalused. Esmalt suutis Sillamäe teravusi luua, andes hea tsenderduse kasti, kus tekkis segadus, mille tulemusel Maksim Novikov palli joonelt päästis ning päästis Meid halvimast. Teise värava all paistis Ararati poolelt silma Igor Ivanov, kes suurepärase individuaalse meisterlikkuse abil löögile pääses, kuid kahjuks mänguvahendi üle värava põrutas. Mäng jätkus tempokalt ning heal tasemel. Kümme minutit enne poolaja lõppu Saime siiski oma tahtmise, kui Andrei Antonov sai hea söödu trahvikasti lähistele, pääses ühest mängijast mööda ning tulistas palli posti, millest tagasipõrkunud palli sai Andre Järva rahulikult tühja väravasse lükata. 1:0 ! Esimese poolaja järelejäänud minutite jooksul kummagi värava all enam midagi väga ohtlikku ei toimunud, kuid kiiret ja huvitavat mängu oli oodata ka teiseks poolajaks, sest mängupildi järgi vastased täielikult väärisid teineteist.

Mängu teise poole esimesed 20 minutit olid Ararati jaoks rasked, sest Sillamäe tõstis liinid kõrgemale ning suudeti suruda Meie mängijad oma väljakupoolele, kuid peale kauglöökide ei suudetud taas esialgu midagi märkimisväärset luua, sest Meie mängijad olid kaitses väga meeskondlikud ja kompaktsed ning erilisi võimalusi ei lastud tekitada. Vastaste surve kandis lõpuks siiski vilja, kui vastaste mängija karistusalas maha tõmmati, mille tagajärjel otsustas kohtunik penalti määrata, mille Sillamäelased ka realiseerisid. Mäng muutus taas huvitavamaks ja kindlasti ka pingelisemaks. Ararat suutis surve alt välja tulla ning oma mängu rohkem peale suruda. Mitmete võimaluste taustal võttis Järva paremal äärel otsustavalt kaks mängijat ette ning andis hea tsenderduse värava alla, kust Igor Ivanov palli omaks võttis ning väravavahile püüdmatu löögi alla nurka suunas! Vastane sellele väravale enam vastata ei suutnud ning Ararat jätkas domineerimist. Ühes olukorras sai Robert Sahokia suurepärase läbisöödu, minnes üksühe vastu väravavahiga tõmbas vastaste viimane kaitsja noormehe maha, mis päädis punase kaardiga. 10-meheline Sillamäe oli aga selgelt väsimas ning peagi peale vastaste mängija eemaldamist löödi viimane nael kirstu, kui Sahokia andis vasakult äärelt suurepärase ristisöödu Järvale, kes oma teise värava selles mängus rahulikult ära vormistas ! Kokkuvõtvalt võib öelda, et tegemist oli väga huvitava mänguga ning rõõm oli näha, millise motiveerituse ja tahtmisega Meie mängijad mängisid.

Täname vastaseid pingelise mängu eest ning kohtunikebrigaadi soliidse vile tõttu!

Mängu protokoll leitav siit.

Järgmine mäng: Nõmme JK Kalju vs. FC Ararat TTÜ, 21.08 kell 20.30, Hiiu staadionil.