Kolmapäeva õhtune kohtumine algas Ararat TTÜ jaoks väga positiivsete emotsioonidega, sest meie meeskonna mängija Andrei Antonov sai enne kohtumist meeldiva au osaliseks, nimelt tunnistati mees Esiliiga B Aprilli kuu parimaks mängijaks! Andrei on teinud siiani muljetavaldava hooaja, andes mitmeid väravasööte ning olnud ka ise neljal korral täpne. Soovime talle omaltpoolt samasugust minekut ka järgnevates mängudes!

Pärnu Linnameeskonna näol on tegemist noore ning perspektiivika võistkonnaga ning nagu arvata ka oli, algas mäng suhteliselt kõrge tempoga. I. Poolaja algus oli mõlema meeskonna poolelt pigem luurav ning üritati mängu sisse elada. Ararat TTÜ näitas pigem kontrollivat mängu, üritades viimasel ründekolmandikul teravusi luua, kuid esialgu edutult. Vastane seevastu aga mängis rohkem kontrarünnakute peale ning üsnagi edukalt, sest mitmel korral jõuti väravale lähedale ning tekitati elevust meie värava all. Dmitri sekkumine ning väljakumängijate oskuslik kaitsetöö aga siiski ei lubanud neil skoorida. Mõlemapoolsete võimaluste ning võitlusliku mängu tagajärjel tuli aga Ararati poolt üks otsustav rünnak, kui Andrei Savotškin andis keskväljalt terava läbisöödu Antonovile, kes palli oskuslikult võrku toimetas. Riietusruumidesse suunduti seega Ararat TTÜ eduseisul ja oli selge, et teisel poolajal tuleb oma mängu parandada ning esimesel poolajal tehtud vigu vältida.

II. Poolaja algus tõi endaga kaasa aga valusa tagasilöögi, kui Pärnu pääses Ararati eksimusest vastaste väljakupoolel kiiresse kontrarünnakusse. Vastaste ründajate ning Meie kaitsjate vahelises võitluses kastis tabas Ararati kaistja aga palli ebaõnnestunult, mis veeres selle tagajärjel õnnetult omaväravasse. Õnneks meie mängijad ei lasknud ennast sellest heidutada ning hakati koheselt vastastele oma mängu peale suruma ning ohtralt teravusi ja võimalusi looma. Üsna pea, kui Ararat oli tegemas järjekordset rünnakut, tuli terav tsenderdus vasakult äärelt tsenderdus esiposti, kuhu oli paremalt äärelt suundunud Vladimir Kuzmin, kes otsustavalt ja jõuliselt peaga palli vastaste väravasse rammis – 2:1 ! Peale väravat jätkus mängupildi poolest aga küllaltki sarnane stsenaarium esimese poolajaga, võideldi pigem keskväljal ning püüti leida võimalusi vastaste kaitse lahtimuukimiseks. Siiski peale lühikest mõõnaperioodi suutsime taas oma filosoofiat peale suruda ning lühikeste söötudega kombineerides mängiti taas võimalus kätte Andrei Antonovile, kes lõi oma mängu teise värava ning muutis Ararati eduseisu kaheväravaliseks. Distsiplineeritud mängupilt suutis luua võimalusi ka eduseisu suurendamiseks, kuid korduvate suurepäraste võimaluste taustal ei suutnud Ararat siiski eduseisu suurendada. Pärnu LM suutis aga 7 minutit enne mängu lõppu taas väga ohtlikult kontrarünnakusse söösta ning seekord tehti seda edukalt, sest paremalt äärelt tulnud madala tsenderduse kastijoonele lõi Pärnakate poolkaitsja tugeva löögiga alla nurka, seega tulid vastased mängu tagasi. Peatreener tegi Meie poolelt aga häid vahetusi ning tõi sellega energiat ja värskust juurde, mis tuli just mängu lõpus meeskonnale kasuks. Midagi tähelepanuväärset aga kummagi värava all enam ei toimunud ning Ararat TTÜ jaoks sai selle hooaja 5. Võit tõsiasjaks !

Tuleval laupäeval heitleme aga taaskord Pärnu Linnameeskonna vastu, kuid sedapuhku toimub mäng suvepealinnas.

Täname fänne, kes olid tulnud mõnusal, ilusa ilmaga õhtul Meid toetama, aitäh Teile!

Järgmine mäng: Pärnu Linnameeskond vs. Ararat TTÜ, Pärnu kunstmurustaadionil, 04.05 kell 19.30.