Järjekordne Esiliiga B mäng viis Meid vastamisi Nõmme Kalju duubelmeeskonnaga. Tegemist oli järelemängitud kohtumisega, sest hooaja varasemas faasis ei olnud Hiiu kunstmuruväljak veel mängukõlbulik. Vastasega läksime seega esimest korda sel hooajal vastamisi, teada oli, et tegemist on tehnilise ja kiire meeskonnaga, kus on peamiselt noored mängijad ning sekka ka mõned välismängijad, seega ootas meid ees tõsine tööpäev ning ka turniiritabeli seisukohalt oli tegemist väga tähtsa kohtumisega.

Mäng algas Kalju dikteerimisel, Meie meeskond mängis algselt pigem kaitsest lähtuvalt ning kontrarünnakute peale. Kohtumise esimene tõsisem võimalus tekkis aga hoopis Araratil, kui Roosimets andis suurepärase söödu üle kaitseliini Antonovile, kes sedapuhku paraku ei suutnud puurivahti üle mängida. Nõmmekate ohtlikumad olukorrad tekkisid peamiselt standardolukordadest, eriti nurgalöökidest, kuid Ararat suutis siiski piisavalt hästi oma kastis mängijad ära markeerida. Esimesed 25-30 minutit sellest mängust olid kõrge tempoga, sellist tempot ei olegi sel hooajal veel üheski mängus olnud. Väga palju oli võitlust ning jooksmist ja Ararat õnneks suutis tempoga ilusti toime tulla ning kella tiksudes hakati ka ise järjest enesekindlamalt ja tulemuslikult palliga toimetama, Kalju kaotas initsiatiivis ning mäng võrdsustus. Poolaja lõpus tekkis aga olukord, kus suurest saginast vastaste karistusalas lendas pall karistusala joone lähistele, kuhu oli jõudnud Janno Roosimets, kes palli ühe puutega poolpõrkest väravasse tulistas, võimas emotsioon! Väga oluline avapoolaja värav sai löödud ning see võimaldas minna poolajale positiivsete emotsioonidega ning panna ennast valmis teisel poolajal saabuvaks pingutuseks.

Oli selge, et teine poolaeg algab sarnaselt esimesele, ehk siis Kalju tugeva pressinguga ning täpselt nii ka läks, kuid jällegi ei suudetud esimese 20 minuti jooksul Ararati väravale suuremat ohtu kujutada. Hoopis tekkis olukord, kus vastaste keskkaitsja pisut üle kees ning meie ründajale selja tagant robustselt sisse sõitis ning kohtunik otsustas näidata otse punast kaarti. Mängupilt sellest intsidendist tulenevalt aga suuresti ei muutunud ning pigem jätkus füüsiline mäng ning võitlus keskväljal, kuid kindlasti oli tänu sellele Ararati mängijatel lihtsam vabu tsoone leida ning palliga tegutseda. Vastane tõstis oma kaitseliini kõrgemale, et oleks hõlpsam pressingut teha, kuid see suudeti Meie mängijate poolt hästi ära kasutada ning rohkem hakati palle kaitseliini taha ründajatele otsima, kes ka mitmel korral ohtlikult läbi pääsesid, kuid esialgu veel seda viimast naela Nõmmekate kirstu lüüa ei õnnestunud. Kalju võimalused teisel poolajal tekkisid ka peamiselt standardolukordadest ning kauglöökidest, sest Ararati mängijad suutsid meeskonnana väga hästi ja kompaktselt kaitsta ning seega ei lastud Dmitri Zguro valvatavasse väravale erilist ohtu tekitada. Ühes olukorras suutis aga vastaste keskpoolkaitsja anda väga hea söödu Meie kasti, kus vastaste ründaja pääses üks-ühele, kuid viimasel hetkel jõudis Ararati kaitsja järgi ning likvideeris ohtliku olukorra. Mängu lõpus Kalju mängijad aga selgelt väsisid ning samuti ka Meie mängiutud, sest välajkule oli endast kõik jäetud ning selle tagajärjel hakkasid mõlema meeskonna mängijatel ka krambid tekkima, kuid järgnev oli määratud juhtuma. Mõned minutid enne 90-nda minuti täistiksumist suutis Ararat keskväljal hästi kombineerida ning selle tagajärjel andis Anton Lahmanov ideaalse välisküljesöödu Andrei Antonovile, kes triblas nii väravavahist, kui ka kaitsjast mööda ning suunas palli alla nurka! 2:0!

Peale Ararati teist väravat mäng aga tuntavalt rahunes ning lisaminutitel sai Igor Ivanov hea läbisöödu keskväljalt, suutis vastaste kaitsja edukalt üle joosta ning palli väravavahist mööda saada, justkui kirsina tordil lahendatud rünnak!

Mängijad jätsid endast väljakule kõik ning seda mõlema meeskonna poolelt. Oleme uhked oma mängijate üle, kes näitasid tõelist võitlusvaimu ning üksteise toetamist. Samuti täname Kalju duubelmeeskonda intensiivse mängu eest. Nüüd aga tuleb liikuda edasi ning valmistuda järgmiseks mänguks, mis seisab ees juba tuleval laupäeval, kõik fännid staadionile!

Järgmine mäng: FC Ararat TTÜ vs. FC Flora III, 25.05 kell 17.00, Sportland Arena.