* Foto: Jalgpall.ee

Neljapäeva õhtul läksime Sportland Arenal vastamisi JK Legion – iga. Praegusel hetkel on meie meeskonna jaoks iga punkt oluline ning tabeliseisu arvestades oli tegemist väga tähtsa mänguga.

Võitluslik ning võrdne avapoolaeg

Kohe esimestest minutitest oli selge, et platsil on kaks võrdset meeskonda. Kord suutsime meie initsiatiivi haarata ning siis oli omakorda Legion domineerivamaks pooleks. Mõlemad meeskonnad otsisid mooduseid, kuidas väravani jõuda, kuid enamasti takerdusid pealelöögid kaitsjate jalgadesse või tulistati nahkkera raamidest mööda. Poolaja keskel jõudsime aga meie avaväravale lähedale, kui Andrei Savotškin pääses umbes 20-meetri pealt ohtlikult löögile, kuid pall tabas posti. Minutid hiljem pääses Legioni ründaja meie väravavahiga üks-ühe vastu, kuid Nikolai Pulkkinen suutis suurepärase tõrjega meid halvimast päästa. Väravateta viigiseisul esimene poolaeg lõppeski, mõlemad meeskonnad näitasid distsiplineeritud mängu ning sellest tulenevalt ka võimalustevaene mängu esimene pool.

Kardinaalselt erinev mängu jätk

Teisel poolajal tulid meeskonnad hoopis teistsuguse hingestatusega platsile. Mäng muutus palju lahtisemaks ning rohkem hakkas tekkima ka vabu tsoone keskväljal ning vastase väljakupoolel, tänu millele oli võimalik varasemast rohkem teravusi tekitada. Paraku suutsid vastased nurgalöögi järgsest olukorrast juhtima minna, kui Legioni mängija jäi meie poolt täiesti markeerimata, ning mees sai rahulikult mõne meetri pealt palli väravasse lüüa. Kaotusseisu jäämine mõjus aga ergastavalt ning hakkasime rohkem enda mängu peale suruma ning mänguohjasid enda kätte haarama. Mitmel korral tekkis häid löögipositsioone, kuid esialgu jäid sooritused ebatäpseteks. Mängu lõpuni oli jäänud 10 minutit, kui Vaagn Arutjunjan sai suurepärase söödu ning viiginumbrid tabloole seadis! Edasi kulges mäng meie initsiatiivil ning normaalaja viimasel minutil purjetas sama mees kolmest vastase kaitsjast mööda ning suunas palli posti põrkest võrku, tehes seisuks 2:1. Legion püüdis veel punkti päästa, kuid siis lõime meie hoopis kolmanda, kui Robert Sadovski vasakult äärelt läbi murdis ning heale tsenderdusele oli taaskord jaole jõudnud Vaagn, kes nahkkera külma rahuga väravasse suunas ning oma kolmanda värava selles mängus lõi! 3:1 seisuga mäng lõppeski ning väga olulised ja magusad võidupunktid said meie poolt nopitud.

Järgmine mäng: FC Ararat TTÜ vs. FC Elva, 10.08 kell 19.00, Sportland Arena