Olukord Esiliiga B-s on jätkuvalt äärmiselt põnev, sest nii liiga võitja, kui ka üleminekumängudele pääseja selgitatakse välja viimases mängudevoorus. Igati loogiline on selline hooaja kulminatsioon, sest esimesed 5-6 meeskonda on omavahel mänginud enamasti võrdselt. Eelviimases voorus läksime vastu JK Dünamo meeskonnaga ning meeskond vajas sellest mängust võitu, kuid Dünamol oli motivatsioon pääseda üleminekumängudest langemaks aste madalamale. Seega väga oluline kohtumine mõlema meeskonna jaoks.

Mäng algas Ararati territoriaalsel domineerimisel ning vähemalt esialgu vastastele mingeid võimalusi ei pakutud. Pidev pallivaldamine hakkas endaga kaasa tooma ka mitmeid väravavõimalusi ning veerand tundi pärast avavilet oli ka põhjust rõõmustamiseks, kui Avetis Harutjunjan suunas paremalt äärelt terava tsenderduse värava alla, kust omakorda vastaste mängija selle õnnetult omaväravasse suunas. Teine värav ei lasknud ennast pikalt oodata. Vaagn Arutjunjan võitis keskväljal palli ning andis mõõdetud söödu Silver Alex Kelder-ile, kes väravavahiga üks-ühele minnes mänguvahendi rahulikult väravasse suunas. Tundus, et pinged on maha suunatud, sest mänguohjad olid kindlalt võõrustajate käes ning vastane püüdis nõelata pigem pikkade pallide ning kontrarünnakutega. Poolaja lõpp tõi aga kaasa väga ebameeldiva olukorra, kus väga kahtlase ning pealtnäha süütu olukorra järel näidati Meie mängijale teist kollast kaarti ning mängijal tuli väljakult lahkuda. See otsus lõi aga hetkeks kaardid segamini ning korralik meeskondlik kaitsetöö päästis Meid mitmel korral halvimast ning suutsime poolaja ilusti lõpuni mängida.

Teiseks poolajaks tegi peatreener mõned taktikalised muudatused ning vaatamata arvulisele vähemusele ning Dünamo kõrgemale pressingule, suudeti siiski mängu taas aktiivsemalt sisse elada ning initsiatiiv haarata. Ründavad mängijad olid sunnitud rohkem tagasi töötama ning koostöö mängijate vahel oli väga hea. Vastased said peamiselt kaugelt proovida ning tihti jäid löögid nõrgaks või olid ebatäpsed. Tänu sellele, et Dünamo kaitseliin mängis varasemaga võrreldes kõrgemal, suudeti leida vabu tsoone kaitseliini taha ning tihtipeale anti ka sinna kvaliteetseid sööte, kuid kahjuks jäid mitmed head võimalused realiseerimata. Siiski ühel sarnasel rünnaku sai Silver ees palli hästi kätte ning andis söödu Silvestr Belozjorov-ile, kes palli külma kõhuga alla nurka suunas! Edasine mäng kulges juba rohkem võitluslikult ja võib öelda, et tasavägisemalt. Vastased ei andnud alla ning tasuks selle eest löögi paarkümmend minutit enne lõppu ka lohutusvärav. See aga jäigi mängu viimaseks eredamaks momendiks, sest mäng veeretati sealt edasi pigem rahulikult lõpuni.

Seega jääbki kõik viimasesse vooru. Viimane mäng saab olema ühtlasi ka hooaja tähtsaim mäng. Võidu korral lõpetame kolmanda kohaga ning suundume Esiliiga üleminekumängudele, mis tähendaks veel kahte lisakohtumist. Meie vastastel, Pärnu Linnameeskonnal, on aga mängus esikoht. Seega on oodata väga tulist ja huvitavat mängu, kus mõlemad meeskonnad soovivad võita!

Mängu protokoll leitav siit.

Järgmine mäng: Pärnu Linnameeskond vs. FC Ararat TTÜ, 10.11 kell 14.00, Pärnu kunstmurustaadion.

03.11.2013
Score: 3 - 1

Match Report

3. novembril kell 17:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC ARARAT TTÜ – TALLINNA JK DÜNAMO 3:1 (2:0)

Väravad: 15. ov. Mihhail Andrejev, 22. Silver Alex Kelder, 67. Silvestr Belozjorov – 71. Anatoli Božko
Hoiatused: 8., 39. Aleksandr Tkatšuk, 56. Hans Joosep Tammerik, 59. Vaagn Arutjunjan – 31. Aleksandr Gussev
Eemaldamine: 39. Aleksandr Tkatšuk

FC Ararat: 1-Pulkkinen, 19-Tkatšuk, 11-Põld, 3-Tammerik, 15-Arutjunjan, 16-Antonov, 7-Harutjunjan, 5-Novikov, 9-Kelder (79. 17-V. Kuzmin), 8-Lahmanov (67. 28-Sinivee), 30-Belozjorov (70. 21-Tamm).
Varus: 21-Tamm, 28-Sinivee, 27-Tukmatšov, 17-V. Kuzmin.

JK Dünamo: 1-Tšistjakov, 3-Andrejev, 6-Polotnjanõi, 5-Korobtsov, 7-Božko, 8-Gussev, 9-Monakov, 20-M. Židkov, 12-Guseinov (46. 15-Skatškov), 13-Gribovski, 14-D. Židkov.
Varus: 15-Skatškov, 18-Gerassimov, 19-E. Kuzmin, 2-Šitov.

Mänguolud: +7, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.