Reedel, 19. aprillil meie meeskond võtis mõõtu tabeli liidri – HÜJK Emmastega. Eriliseks tegi mängu asjaolu, et see oli esimene kord, kui Ararat ja Emmaste kohtusid peale eelmise aasta Väikese Karika finaali, mille vastasvõistkond võitis 2:1 seisuga. Seda mängu oli jälgimas lausa 1150 silmapaari!

Reedene kohtumine algas minutise leinaseinakuga, millega mälestati Armeenia Genotsiidi ohvreid. Samal põhjusel Ararati mängijad olid mustade leinapaeltega. Traditsiooniliselt, igal aastal, Ararat TTÜ võistkonna aprillilõpu mängu eel mälestatakse Osmani impeeriumi poolt toime pandud Armeenia Genotsiidi ohvreid.

Mängu esimene poolaeg kulges selgelt Ararati poolt domineerituna. Suudeti näidata tehnilist ja kvaliteetset jalgpalli ning tekitada väravavõimalusi. Tugeva surve ja söödumängu tulemusena mindi ka juhtima, nurgalöögi järgses olukorras pääses vabalt löögile Aleksandr Tkatšuk ning realiseeris oma võimaluse – 1:0! Peale avaväravat mängupildis suurt muutust ei toimunud, Emmaste mängijad küll püüdsid ja üritasid läbi äärte ning ka pikkade pallidega, kuid edutult. Ararat pani korduvalt keskväljal oma paremust maksma kuni hetkeni, mil eksiti sööduga mille tagajärjel sai Emmaste teha kiire kontrarünnaku ning mänguseisu viigistada. Vastaste värav oli küll hetkeline tagasilöök, sest praktiliselt kohe peale palli mängu panemist andis Vaagn Arutjunjan suurepärase söödu Vladimir Kuzminile, kes külmavereliselt väravavahist mööda mängis ning palli tühja võrku lükkas. Seisuga 2:1 ka poolaeg lõppes ning Ararat võis oma mängupildi üle ainult suurt rõõmu tunda.

Teise poolaja algus oli Meie poolt veidi rabedam, sest Emmaste hakkas kõrgemalt pressima, kuid esialgu oli kõik siiski kontrolli all. Ühel hetkel saabus aga suur tagasilöök, kohtunik saatis teise kollasega väljakult ära meie mängija, esmamuljel tundus, et väga kergelt antud kaart. Seega oldi sunnitud suurema osa teisest poolajast vähemuses mängima. Kohe peale arvulisse vähemusse jäämist suutis aga Emmaste oma võimaluse ära kasutada ning taaskord hakkas mäng viigisadama poole tüürima. Järgnes kõva võitlus ning arusaadavatel põhjustel hakkas Emmaste rohkem domineerima ning Ararat üritas nõelata pigem vasturünnakutega. Vaatamata võimalustele mänguseis siiski enam ei muutunud, seega võitluslik 2:2 viik. Soovimata kritiseerida kedagi, soovime siiski, et peakohtunik teeks sellest mängust põhjaliku analüüsi, sest kaheldavaid otsuseid andis ta mõlema meeskonna vastu. Täname oma mängijaid ilusa mängu eest ning Emmastet, kes andis meile korraliku lahingu !

Aitäh nendele inimestele, kes meid toetamas käivad, sest see on meie mängijatele väga oluline, taaskohumiseni järgmisel mängul!

Järgmine mäng: Tallinna JK Dünamo vs FC Ararat TTÜ, 28.04, kell 17.00 Lasnamäe KJH kunstmurul – Punane tn 45, Tallinn