Esiliiga B viis meid seekord kokku FC Flora III meeskonnaga. Seal mängivatest mängijatest on kõik noored ning visadus ja suur tahe olid kindlasti faktoriks, miks möödunud nädalavahetusel alistati kogenud Emmaste.

Uus taktika, uued asetused

Avapoolaeg algas oodatult meie domineerimisel. Esimesed 15 minutit suutis meeskond väga hästi mängida, hoides palli ja leides häid lahendusi. Võrreldes varasemaga oli natuke teistmoodi see, et mitmed mängijad mängisid teistel positsioonidel, kui tavaliselt ning väljakule mindi traditsioonilises 4-4-2 süsteemis, mitte harjumuspärases 4-3-3 formatsioonis. Mängu edenedes muutus aga meie mäng krobelisemaks ning noored florakad said võimaluse mängida palliga ning momente otsida. Mõlema meeskonna poolelt oli üritamisi, kuid midagi väga ohtllikku ei toimunud kummagi värava all, kuni tekkis olukord, kus vastaste ründaja sai meie kolme kaitsja vahel, üsna lootusetus olukorras palli omaks, kuid tema õnneks ei läinud mitte keegi talle peale. Edasi tuli see, mida sel hooajal kahjuks korduvalt on juhtunud. Tuli hea läbisööt ning kui esimese pealelöögi suutis Nikolai suurepärase reaktsiooniga tõrjuda, siis tagasipõrkuva palli sai florakas juba rahulikult võrku lükata. Seega poolajale mindi Flora kerges 1:0 eduseisus.

Tulime mängu tagasi, aga…

Peale poolaega tuli meeskond platsile hoopis teise hingamisega. Kaotusseis nõudis rohkem ründamist ning tänu sellele hakkas ka rohkem võimalusi tekkima. Mitmel puhul pääsesime ohtlikult löögile, kuid ahjuks ei suudetud ära lüüa. Ühes järjekordse standardolukorra järel maandus pall aga õnnelikult Margo Parkala – le jala peale ning noormees tulistas ühe puutega palli võrku. Tundus, et mänguohjad on meie käes ning peagi, 20 minutit enne mängu lõppu sai see ka väärilise tasu. Meie mängijad võitsid palli ning kiiresti mindi kontrarünnakusse, kui Rainer Põld sai suurepärase läbisöödu Avetis Harutjunjan – lt ning väravavahiga silmitsi olles nahkkera kindlalt võrku lükkas. Läksime seega 2:1 juhtima ning siit edasi oleks tulnud mängu kontrollida, kuid vastupidiselt sellele suudeti kõigest minutid hiljem vastastel mänguseis viigistada, kui arusaamatus standardolukorra järgses olukorras pääses vastaste mängija täiesti vabalt löögile. Kuid see polnud veel kõik. Mängu viimased 15 minutit olid meie poolt tahtejõuetud ning vastane suutis selle hästi ära kasutada, kui loetud minutid enne mängu lõppu juhtima minna. 3-2 seisul see kohtumine ka lõppes ning noored florakad said järjekordse südika esituse eest võidu kirja. Meil on aga palju parandamist ning eelkõige peavad mängijad suutma oma mängu paremaks muuta, kuid liigume edasi ning küll need võidud ka tulema hakkavad!

Järgmine mäng: Maardu FC Starbunker vs. FC Ararat TTÜ, 20.04 kell 13.00, Maardu kunstmurustaadion

10.04.2014
Score: 2 - 3

Match Report

10. aprillil kell 19:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC ARARAT TTÜ – TALLINNA FC FLORA III  2:3 (0:1)

Väravad: 64. Margo Parkala, 70. Rainer Põld – 33. Maikel Astur, 75. Andreas Holst, 84. Juhan Jograf Siim
Hoiatused: 74. Silver Alex Kelder, 79. Marten Rimmel, 90.+2. Anton Lahmanov – 66. Martin Nurmsaar, 85. Samuel Vard

FC Ararat: 1-Pulkkinen, 11-Põld, 35-Rimmel, 20-Dmitrijev, 8-M. Parkala (72. 18-Lahmanov), 28-Sinivee (46. 15-Sadovski), 9-Kelder (75. 5-Novikov), 36-Savotškin, 16-Antonov (62. 2-Harutjunjan), 3-Tammerik, 14-Arutjunjan (86. 19-Paluoja).
Varus: 15-Sadovski, 5-Novikov, 19-Paluoja, 10-T. Parkala, 18-Lahmanov, 2-Harutjunjan.

FC Flora III: 21-Nurmik, 9-Wahl, 15-Holst, 2-Sõrmus (46. 14-Keert), 6-Eensoo (86. 3-Grauberg), 8-Karpov (46. 19-Kruusalu), 20-Vard, 11-Pärn (60. 13-Kahr), 18-Nurmsaar, 10-Siim, 17-Astur (62. 16-Kaasik).
Varus: 14-Keert, 13-Kahr, 7-Ivanov, 5-Dzestilov, 3-Grauberg, 19-Kruusalu, 16-Kaasik.

Mänguolud: +10, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.