Päikeselisel ja soojal pühapäeva pärastlõunal läksime Maardus vastamisi kohaliku FC Starbunkeri meeskonnaga. Vastastel on palju kogenud mängijaid, kellest mitmed on mänginud ka Eesti kõrgeimal liigatasemel. Enne mängu ei olnud tabeliseis FC Ararati jaoks kiita, seoses keerulise hooaja algusega, kuid kõik mängijad olid positiivselt meelestatud ja valmis andma lahingu.

Võrdne avapoolaeg

Mäng algas mõlema meeskonna esituses pigem otsivalt ning korralikku pressingut kumbki meeskond alguses teha ei suutnud. Avaminuteid ilmestas võitlus ning vaheldumisi pallivõitmised, tänu millele polnud võimalik korralikult initsiatiivi haarata, sest liiga pikalt vastasel palliga mängida ei lubatud. Mitmete poolvõimaluste saatel suutsime siiski enne veerandtunni täitumist juhtima minna, kui nurgalöögi järgses olukorras pääses löögile Andrei Antonov, kes palli rahulikult väravasse veeretas. Peale avaväravat läks ka Maardu meeskond korralikult käima ning vastaste poolkaitsjad leidsid heade söötudega pidevalt ruumi meie kaitseliini taha, kuhu sööstsid vastaste ründajad. Tänu sellele tekkis vastastel mitmeid häid momente, kuid enamasti kas löök ebaõnnestus või paremal juhul teeniti nurgalöök. Poolaja lõpuni olid loetud minutid jäänud, kui Andrei Savotškin pääses karistusalas mitmest mängijast mööda ning lõi alla nurka, kuhu aga vastaste väravavaht imekombel ennast ette sättinud oli, tagasi põrkunud palli lõi kindlalt väravasse Silver Alex Kelder, tehes seisuks 2:0. Vahetult enne lõppu suutsid vastased aga ühe värava tagasi lüüa nurgalöögi järgsest olukorrast, kui peaga pääses löögile Rain Aasmäe. Poolajale läksime seega minimaalses eduseisus.

Uskumatu ja emotsiooniderohke teine poolaeg

Esimesed minutid kulgesid sarnaselt avapoolajale, kuid üsna pea pani Starbunker meile tõsise pressi peale. Ei saa öelda, et me oma kastis oleksime pidanud istuma, kuid ligi 20. minuti jooksul oli kindlasti kontrollivamaks pooleks vastane ning meie mängisime peamiselt kontrarünnakutele. Võõrustajad said palli korralikult liikuma ning keksväljal kombineeriti kenasti 1-2 puutega ning leiti taas võimalusi meie kaitseliini lahti harutamiseks. Täiesti hämmastav on see, et vastased pääsesid lühikese aja jooksul 5-6 korral meie väravavahiga üks-ühe vastu, kuid Nikolai Pulkkinen oli tegemas täiesti fenomenaalset mängu, ning tõrjus kõik ära. Ühes situatsioonis lajatas vastase mängija umbes 20-meetri pealt löögi, mis oli tugev ja täpne,  otse ristnurga poole. Hetkeks tundus, et Starbunker on viigistanud, kuid Nikolai nii ei arvanud ja tõi pantrihüppega selle palli ristnurgast ära. Uskumatu mees! Peale vastaste löökidelaviini üleelamist suutsime aga ühel vasturünnakul lüüa 3:1, kui Robert Sadovski sai kastijoonel palli ja selle osavalt alla nurka keerutas. Mäng muutus ka mõnevõrra rahulikumaks, sest mõlemad meeskonnad olid endast kõik platsile jätnud ja ka palavus täitis oma rolli. Siiski ei olnud mäng veel kaugeltki läbi, sest üleminutitel suutsid vastased taaskord standardist meile ära lüüa. Läks korraks veel pingeliseks, kuid meie poolelt otsustas lõplikult mängu saatuse Rasmus Sinivee, kes osavalt kastis liikudes suutis oma momendi ilusti ära realiseerida! Seega väga raskelt tulnud 4:2 võit Maardu FC Starbunkeri üle.

Järgmine mäng: FC Ararat TTÜ vs. FC Infonet II, 26.04 kell 13.00, Sportland Arena. Mäng tabeli liidri vastu, ootame kõiki staadionile!

20.04.2014
Score: 2 - 4

Match Report

20. aprillil kell 13:00 Maardu kunstmuru (Karjääri 4, Maardu)
MAARDU FC STARBUNKER – TALLINNA FC ARARAT TTÜ  2:4 (1:2)

Väravad: 45. Rain Aasmäe, 90. Andrei Borissov – 11. Andrei Antonov, 41. Silver Alex Kelder, 80. Robert Sadovski, 90.+1. Rasmus Sinivee
Hoiatused: 19. Rainer Põld, 57. Andrei Antonov

FC Starbunker: 1-Mamutov, 2-Russak, 5-Borissov, 12-Kovtun, 20-Aasmäe, 11-I. Zelentsov, 7-Abdullajev, 8-M. Krivošein (63. 6-Katsimon), 17-Šalabai, 3-Zabelo, 13-Gostev.
Varus: 14-A. Zelentsov, 6-Katsimon, 9-Formantšuk.

FC Ararat: 1-Pulkkinen, 26-Tammerik, 19-Tkatšuk, 37-Dmitriev, 18-Rimmel (69. 5-Novikov), 10-Arutjunjan, 8-M. Parkala (29. 15-Sadovski), 4-Põld, 16-Antonov (78. 27-Sinivee), 14-Savotškin, 7-Kelder.
Varus: 5-Novikov, 15-Sadovski, 27-Sinivee, 33-Tukan.

Mänguolud: +16, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.