Päiksepaistelisel pühapäeva õhtupoolikul läks Meie meeskond vastamisi Tallinna JK Legion-iga. Mäng oli tabeli seisukohalt ülioluline, et mitte lasta liidreid eest ära. JK Legioni vastu mängis FC Ararat ka oma esimese Esiliiga B mängu, kui tunnistati vastaste 4:1 paremust. Seega oli sellest mängust vaja ilmtingimata revanš võtta.

Mängu alguses kummalgi meeskonnal eriliselt ohtlike momente ei tekkinud. Peamiselt toimus võitlus keskväljal ning mõlemad meeskonnad püüdsid oma mängumootorit tööle saada. Aja möödudes suutis Ararat siiski mängu tempot dikteerima hakata ning suudeti ka vastaste värava all teravusi luua, kui mitmel korral ilusalt kombineerides vastased üle suudeti mängida, kuid paraku ei suudetud rünnakat veel väravaga lõpetada. Üldine mängupilt oli jõuline ning ühtki sentimeetrit väljakul niisama ei antud. Esimene värav tundus olevat siiski aja küsimus ning seda kodumeeskonna poolt vaadatuna. Nimelt pääses Avetis Harutjunjan paremalt äärelt ohlikult läbi, kus vastane üritades ohtliku olukorda likvideerida, söötis palli hoopis värava ette, kuhu oli jõudnud Andrei Antonov, kes sai nahkkera rahulikult tühja võrku lükata, 1:0 !

Värav andis Araratile veelgi indu juurde ning juba 2 minutit hiljem duubeldas Avetis eduseisu, kui mängis vastaste kaitsja üle ning saatis palli vasaku jalaga paremasse nurka. Vastane siiski ennast sellest heidutada ei lasknud ning püüti agressiivselt ning otsustavalt Meie väljakupoolel tegutseda, kuid esimesel poolajal siiski rohkem väravaid ei löödud ning Ararat läks teenitult kaheväravalises eduseisus poolajale.

Peale tormilist ning hea tempoga avapoolaega oli oodata ka samasuguse mängupildi jätku. Nii ka läks, mäng jätkus rohke võitluse saatel ning mõlemad meeskonnad näitasid ilusat mängupilti. JK Legion suutis samuti ründefaasis aktiviseeruda ning suudeti ka rohkem ohtlike olukordi tekitada, kui mitmel puhul pääseti ohtlikult löögile, kuid väravas seisnud Nikolai Pulkkinen oli eeskujulikult oma ülesannete kõrgusel. Araratile tõi edu distsiplineeritud mängupiltning ühtse meeskonnana tegutsemine väljakul, oli näha, et iga mees andis ennast 100% ning püüti maksimaalselt oma täielik potentsiaal maksma panna. Poolaja teine pool möödus taas peamiselt Ararati domineerimisel, kuid ka vastased näitasid ründetsoonis teravust, kuid kaitseliin oli tasemel ning midagi väga ohtliku ei sündinud. Mängu viimastel minutitel suutis Meie meeskond taas edukalt ühe-kahe puute sööduga vastased keskväljal ning kulmineerus see rünnak sellega, et Andrei Savotškin andis filigraanse läbisöödu Antonovile, kes antud võimaluse rahulikult väravaks vormistas, seega teine värav selles mängus Andrei jaoks ning üldkokkuvõttes kolmeväravaline võit noore ning hästi organiseeritud vastase vastu.

Soovime tänada omaltpoolt JK Legioni meeskonda põneva mängu eest, kohtunikke hea vile eest ning publikut, kes olid ilusa ilmaga tulnud Meie mängu vaatama, Aitäh !

Mängu protokoll leitav siit.

Järgmine mäng: FC Elva vs. FC Ararat TTÜ, 12.07 kell 19.30, Elva linnastaadionil.