Näitasime Santosele hambaid

Kolmapäeval läksime vastamisi Esiliiga B kindla liidri Tartu FC Santos’ga. Vastane mängis mais toimunud Eesti karikafinaalis ning ühtlasi sai ka suurepärase võimaluse mängida euromänge.

Mäng algas kohe väga võitluslikult. Vastane pani meile korraliku surve peale ning esimestel minutitel tegelesime pigem sellega, et pall oma kastist eemal hoida. Kui esimene laviin sai üle elatud, siis elasime ka meie rohkem mängu sisse ning hakkasime palli valdama ja võimalusi otsima. 17. minutil sai Silvestr Belozjorov suurepärase söödu Margo Parkalalt ning lõi palli kindlalt tagumisse nurka. Kohtumine jätkus peale avaväravat samas taktis, mõlemad meeskonnad mängisid väga suure isuga ning võimalusi tekkis mõlemale poolele. Mitmete Santose rünnakute kulminatsiooniks suutsid nad leida oskuslikult vaba mängija meie kaitseliini taha, kus vastaste mängija üks-ühe vastu olukorra kindlalt realiseeris, tehes seisuks 1:1. Sellisel seisul veeretatigi poolaeg lõpuni. Võib öelda, et üldjoontes võrdne avapoolaeg.

Teine poolaeg jätkus sama hoogsalt, kui esimene. Mäng muutus veelgi võitluslikumaks ning üheski olukorras mängijad ennast tagasi ei hoidnud, vaid mindi korralikult kontakti. Paremad võimalused tekkisid esialgu vastastel, kui kahel korral suudeti meie väravavahiga silmitsi pääseda, kuid Nikolai Pulkkinen suutis taas kohati uskumatute tõrjetega hoida meid kaotusseisu jäämast. Meie võimalused tekkisid tihtipeale kontrarünnakutest või individuaalse meisterlikkuse pealt, kuid kahjuks ei suutnud me olukordi realiseerida või jäi viimane sööt ebatäpseks. Lõpuks tundus, et võrdne mäng saab ka viigilise lõpu, kuid minut enne normaalaja lõppu suutsid vastased nurgalöögi järgse segaduse tagajärjel palli väravasse tulistada. Kahjuks ei olnud enam aega, et korralikku rünnakut üles ehitada ning 2:1 kaotus oli tõsiasi. Sellegipoolest suur kiitus tervele meeskonnale, kes võitles ühtse rusikana ning üheski olukorras vastastele niisama midagi ei andnud.

Järgmine mäng: Sillamäe Kalev II vs. FC Ararat TTÜ, 24.08 kell 16.00, Sillamäe kunstmuruväljak