08.juunil võõrustas Jalgpalliklubi „Ararat“ (Tallinn) Väikse Eesti karikasarja 1/16 finaali raames teise divisjoni meeskonda Jalgpallklubi „Kernu Kadakas“. Selles kohtumises sai otsustavaks küsimus – kes pääseb karikasarjas edasi, kes aga lõpetab oma osavõtu selles karikasarjas. Tuletame siinkohal meelde, et karikasarja finaal toimub Eesti peaareenil – A.Le.Coq Arenal.

Mängu teenindas kohtunikebrigaad eesotsas kogenud villemehe Allas Teeduga, keda aitasid Stella Tukia ja Gabriela Kaskmaa.
Mängu algusminutid möödusid väljakuperemeeste taktikepi all. Jubas esimestel mänguminutitel avanes väljakupertemeestel suurepärane võimalus avada skoor, kuid pall lendas vastaste väravast mööda. Seitsmendal mänguminutil õnnestus külalistel kiire rünnak, mida kroonis Priit Zoova värav. Kernu võistkond loovutas initsiatiivi täielikult „Araratile“, kelle rünnakute rajule vastasid Kernu jalgpallurid üksikute ebaõnnestunud vasturünnakutega. „Aratati“ kaitsjad eesotsas ülikogenud keskkaitsja Vaagn Arutjunjaniga ja võistkonna uustulnuka Pavel-Artjom Tšekotiniga mängisid kindlalt. Eesimese poolaja keskpaigaks üritasid külalised võtta mänguohjad enda kätte, kuid see neil ei õnnestunud ning nende teine värav jäi õnneks tulemata. Mängu esimene poolaeg lõppes seisuga 1:0 Kernu võistkonna kasuks.
Mängu teise poolaja algul suundusid „Ararati“ mängijad otsekohe rünnakule ning teenisid õiguse nurgalöögiks. Meie ründajatele jooksis appi Pavel-Artjon Tšekotin, kes suurepärase hüppega lõi meie võistkonna kasuks viigivärava – 1:1. Vastased üritasid rünnata ning isegi kombineerida, kuid meie värav jäi puutumatuks. Mängu kuuekümne esimesel minutil kasutas Avetis Harutjunjan ära Kernu võistkonna väravavahi vea ning „Ararat“ asus mängu juhtima 2:1. Mängu seitsmekümne neljandaks minutiks õnnestus meie võistkonnal lüüa kolmas värav – pärast suurepärast väljaku keskel Bogdan Lukašenko ja Vaagn Arutjunjani poolt alustatud kombinatsiooni sai meie kogenud kaitsja jagu vastaste kaitsjatest ning lõi palli kindlalt värava kaugemasse nurka. Mängu lõpuminutitel pani aga Avetis Harutjunjan ilusa soolorünnakuga mängule punkti – 4:1.
„Ararat“ pääses edasi karikasarja 1/8 finaali, kus tema vastaseks saab olema kolmanda divisjoni võistkond Jalgpalliklubi „Retro“. Mäng toimub EJL TNTK staadionil 26.juunil kell 20:00.