Ararat alustas koostööd Atalantaga

Avetis Harutjunjan, Maurizio Costandzi, Manvel Ayrapetyan

Tallinna jalgpalliklubi “Ararat” koostöös Itaalia individuaalse jalgpalliakadeemiaga “LENA” sõlmisid kolmepoolse koostöö- ja partnerluskokkulepe Itaalia professionaalse jalgpalliklubiga “Atalanta”. Partnerlus baseerub kõikide osapoolte süsteemse koostöö edendamisel ühise eesmärkide nimel, peaeesmärkideks on kogemuste jagamine, jalgpallurite kasvatamine ja ettevalmistus, talentide tuvastamine ja arendamine. Partnerluse raames organiseeritakse baltikumis Atalanta jalgpalliklubi laagrid, “Ararat”-i treenerid hakkavad osalema professionaalsetel koolitustel Itaalias, kuid ikkagi kõige tähtsam on see, et noortel avaneb võimalus osaleda turniiridel üheskoos juhtivate Itaalia jalgpalliklubidega.

“Ma olen olnud aktiivne tegelane jalgpalli valdkonnas enam kui 30 aastat ja teadvustan, et ei tohi peatuda seal, kus asi puudutab innovatsioone noortetöös. Antud koostöö ongi tõeline innovatsioon jalgpallis. Olen kindel, et ka meil on mida õppida Tallinna jalgpalliklubilt “Ararat” ja me oleme väga rõõmsad, et selline partnerlus teoks sai”.  – kommenteeris Maurizio Costandzi, Atalanta noortesektori skaudivõrgustiku juhataja.

“Koostöös Euroopa ühe parima akadeemiaga, me avame uusi võimalusi nii meie klubile, kui ka Eesti jalgpallile üldiselt. Juba kolme aasta vältel meie klubi aktiivselt edendab koostöösuhteid Itaaliaga, ehitades selliselt silla Eesti ja Itaalia jalgpallide vahel. Antud sündmus on suur samm selles teekonnas. Kolme osapoolte strateegiline kompleksne partnerlus avab mitmeid uusi võimalusi koostööks. Klubide juhtkonnad ja treenerite korpused saavad endale uusi väljakutseid; noortel tekkib lisamotivatsioon – püüdlus jõuda jalgpalliklubisse, mis on üks parimaid Itaalias.” – kommenteerib jalgpalliklubi “Ararat”  president Avetis Harutjunjan.

Torre del Comune (Bergamo)

Vanalinna keskplats ja Torre del Comune

Antud koostöö sai võimalikuks suuresti tänu spordilaagrile, mis sai korraldatud Bergamos detsembrikuu alguses (02-06.12). Laagris osalesid kaks meeskonda Eestist – 1999/2000 s.a ja 2002/2003 s.a. Mängijate valik toimus peamiselt Ararat-i süsteemi mängijate seas (FC Ararat, FC Narva, Tartu JK Merkuur-Juunior), kuid olid ka partner klubidest kutsutud mängijad. Laagri koordineeris Itaalias Manvel Ayrapetyan – individuaalse jalgpalliakadeemia “LENA” president. Tema korraldas ka sõprusmängud Atalanta võistkondadega selle sama laagri raames.

Atalanta 2000 vs FC Ararat 1999/2000

Atalanta 2000 vs FC Ararat 1999/2000, 1:0

Ilja Jazev, Artur Laks, Anton Laponogov

Ilja Jazev, Artur Laks (4), Anton Laponogov (12)

Atalanta 2003 vs FC Ararat 2002/2003

Atalanta 2003 vs FC Ararat 2002/2003, 3:7

03.12 Atalanta (teine koosseis, 2000 a.) – FC Ararat 99/00, mäng lõppes tulemusega 1:0. Mängisid kaks poolaja, igaüks 40 minutit. Meie võistkond näitas head mängu.

Oliver Jürgens

Oliver Jürgens (77)

FC Ararat treenerid

Willam Viterbi, Ruben Arutjunov, Anatoli Trojanov, Jüri šalamov, Manvel Ayrapetyan, Vaagn Arutjunjan, Avetis Harutjunjan

04.12 Atalanta (peamine koondis 2003 a.) – FC Ararat 02/03, mäng lõppes Ararati võiduga 3:7. Mängiti 4 poolaja, igaüks 20 minutit, 9/9 süsteemi kohaselt. Mäng toimus suurel väljaku laiusel, pikkus oli piiratud väljaku karistusjoontega. Vastasvõistkond näitas tugevat mängu, Atalanta meeskond domineeris kogu mängu vältel, kuid meie meeskonnal olid eeliseks hea individuaalmäng, väga hea kaitse ja effektiivselt realiseeritud vastusrünnakud. Hämmastavalt head mängu näitas kutsutud mängija – Oliver Jürgens, kes lõi selles mängus 4 väravat, kahe väravaga eristus Pavel Marašov ning ühe väravaga Dan Ronald Lokk. Eesti võistkond meeldis Itaallastele väga, mille tulemusel sai koheselt kindlaksmääratud juba järgmine kokkusaamine, kus meie mängijaid ootavad kaks tõsist mängi – Atalanta meeskonnaga ja veel ühe tuntud Itaalia klubi meeskonnaga.