Hooaja lõpuni jääb veel 11 vooru, mis tähendab, et Esiliiga B ülitihedas tabelis on kõik veel lahtine, sest esimesed viis meeskonda mahuvad kuue punkti sisse. Sel korral läksime vastamisi JK Järve meeskonnaga Kohtla-Järvelt. Vaatamata sellele, et vastane paikneb viimasel tabelireal, on käimasoleval hooajal selle vastase vastu keeruline olnud. Rasket mängu oli oodata ka sellest kohtumisest.

Mäng algas Ararati poolelt rahuliku palli kõigutamisega ning esialgu hoiti initsiatiivi ning ei lastud vastastel erilist ohtu kujutada. Üsna pea suutsid Meie mängijad ka juhtima minna, kui Andre Järva kastis palli sai ning tihedas võitluses selle väravavahi külje alt sisse lükkas. Löödud värav mõjus aga mängupildile negatiivselt, sest tempo lasti alla ning anti ka Järvele võimalus mängu ehitada ning domineerida, mille tulemusel hakkasid ohtlikud olukorrad ka Ararati värava all aset leidma. Ühes olukorras, kui vastased taas kiiresse kontrasse tulid, jäi kaitsjate seljataha liiga palju ruumi ning vastaste ründaja kasutas selle edukalt ära, lükates lihtsa pette järel palli tühja väravasse. Esimese poolaja mäng oli Meie poolelt mannetu, sest tempo oli praktiliselt olematu ning lasti vastastel lubamatult palju palliga mängida. Oli selge, et teiseks poolajaks on vaja põhjalikud korrektuurid teha, kui soovitakse sellest mängust punkte teenida.

Teine pool kohtumisest algas aga hoopis teistsuguse hingamisega. Meeskond suutis näidata palju paremat ja kiiremat jalgpalli. Väljakul tehtavad otsused olid loogilised ning haarati mänguohjad täielikult enda kätte. JK Järve mängis edaspidi pealiselt kontrate peale, millest aga midagi ohtlikku ei kujunenudki. Sarnaselt esimese poolaja algusele, algas ka teine poolaeg, ehk suudeti palli liigutada ning selle tulemuseks ka teenitud värav ! Taaskord jõudis sihile Järva, kes lõi praktiliselt identse värava võrdluses esimesega. Õnneks suudeti distsiplineeritud mängupildist seekord ka peale juhtima minekut kinni pidada ning vastastel tuli enamuse ajast ilma pallita tööd teha. Mängu lõpus suudeti aga võidunumbrid veelgi kindlamaks muuta. Esmalt vormistas oma kübaratriki selles kohtumises Andre, saades paremalt äärelt hea söödu Rasmus Sinivee-lt ning realiseerides oma võimaluse eeskujulikult löögiga alumisse nurka. Juba kolm minutit hiljem Suutsime teha seisuks 4:1. Värav sündis suure sagina tagajärjel, kui mitmed meie mängijad karistusalas löögile pääsesid ning lõpuks Andrei Antonov palli kindlalt lati alla virutas! Sellise seisuga mäng ka lõppes ning kokkuvõttes teenitud võidupunktid ka tabelisse kirjutati.

Mängu protokoll leitav siit.

Järgmine mäng: JK Legion vs. FC Ararat TTÜ, 31.08 kell 19.30, Sportland Arena

25.08.2013
Score: 4 - 1

Match Report

25. augustil kell 19:30 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC ARARAT TTÜ – KOHTLA-JÄRVE JK JÄRVE  4:1 (1:1)

Väravad: 9., 56., 85. Andre Järva, 88. Andrei Antonov – 26. Alexey Berdyugin
Hoiatused: 63. Rainer Põld, 69. Andrei Savotškin – 61. Aleksei Tihhonov, 67. Kevin Kaivoja, 74. Aleksandr Panfilov

FC Ararat: 1-Pulkkinen, 27-Tukmatšov, 8-Arutjunjan, 11-Põld, 36-Savotškin, 18-Lahmanov, 14-Ivanov, 16-Antonov, 3-Sahokia (46. 17-Kuzmin), 7-Harutjunjan (81. 28-Sinivee), 2-Järva.
Varus: 28-Sinivee, 17-Kuzmin.

JK Järve: 1-Panfilov, 22-Vigovski, 18-Berdyugin, 8-Kaivoja, 30-Aksjonov, 27-Apet, 33-Hlobõstin (70. 25-Duda), 17-Ivanjušin, 42-Tihhonov, 2-Tsarjov, 13-Grauberg (78. 11-Gusev).
Varus: 25-Duda, 11-Gusev, 3-Škaleta.

Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 35
Peakohtunik: Tomi Rahula
Abikohtunikud: Tiit Kivisild, Roman Laidinen

Lineup

1. Nikolai Pulkkinen
GoalGoalGoal
4. Rainer PõldYellow Card
2. Avetis HarutjunjanAssist
14. Igor Ivanov
15. Vaagn Arutjunjan
16. Andrei AntonovGoal
18. Anton Lahmanov
27. Artur Tukmatšov
36. Andrei SavotškinYellow Card

Subs

AssistSub
27. Rasmus SiniveeAssistSub2